Choinka po raz pierwszy stanęła w budnku hospicjum w Pogorzelicach

To był bardzo ważny dzień dla nas i dla tego niezwykłego domu. Po raz pierwszy ubraliśmy choinkę. W zeszłym roku o tej porze kładliśmy blachę na dachu, nie mieliśmy okien i drzwi, dopiero przymierzaliśmy się do zamknięcia budynku. A dziś żyjemy w poczuciu, że kolejne Święta spędzimy już nie w otoczeniu prac budowlanych. Może będzie już pachnieć ciastem?

Nasza pierwsza choinka od Nadleśnictwa Lębork stanęła w łączniku. Dziękujemy Jarkowi Kustoszowi, że nas wspomógł wycinką i transportem. Dziękujemy Nadleśnictwu w Lęborku za to pierwsze drzewko i już na zaś – za każde kolejne w przyszłości.

Pojawiły się pierwsze bombki, które w międzyczasie zostały nam podarowane, a które czekały na ten moment. Dziękujemy:

  • Pani Agacie Rzeźniczek-Sałacie za własnoręcznie wykonaną bombkę w kolorach fundacji, którą otrzymaliśmy kilka lat temu.
  • Panu Piotrowi Karczewskiemu za podarowanie nam bombki Prezydenta RP edycja 2022, którą otrzymaliśmy 19 marca br. podczas Odpustu św. Józefa na budowie w Pogorzelicach.
  • Farm Frites Eastern Europe za podarowanie bombki frytkowej.
  • Nadleśnictwu Lębork za bombki drewniane, które też czekały na ten moment.
  • Izabeli Babij za świeczkę biedronkę. Bo choć nie mamy jeszcze takiej bombki, to bardzo, bardzo chcielibyśmy, aby w naszym domu „biedroneczka” przypominająca nam Fundacja Biedronki już zagościła. Wszak uczyniła cuda.

Dziś ubieranie choinki było symboliczne. Za rok wierzymy, będzie nas mnóstwo. Bo i nie jedno takie drzewko ubierzemy. Dziękujemy Wam, kochani Dobrodzieje, za cały rok. To był fantastyczny rok dla tego Domu. Kolejny będzie jeszcze bardziej fantastyczny!

Niech Święta Bożego Narodzenia będą dla wszystkich Państwa najpiękniejsze.