O FUNDACJI

O nas w mediach

Przeczytaj

źródło: radioplus.pl

29.12.2022, radioplus.pl

Kampania "Zanim Ciebie Zabraknie"

Dobiega końca pierwsza edycja Kampanii Społecznej pn. „Zanim Ciebie Zabraknie”. Osoby, które nie miały okazji śledzić jej na bieżąco mają jednak okazję do nadrobienia zaległości.

źródło: zdrowie.wprost.pl

11.12.2022, zdrowie.wprost.pl

Zanim Ciebie Zabraknie

Jak spędzić ostatnie chwile życia, jak się pożegnać, jak rozmawiać o tym co nieuniknione? Czy są miejsca w Polsce, w których z godnością możemy pożegnać się z bliskimi? Kampania Zanim Ciebie Zabraknie jest odpowiedzią na te trudne pytania.

źródło: vogue.pl

24.11.2022, vogue.pl

Podarować serce

Kiedy ukochana osoba ciężko zachoruje, wszystko poza jej powrotem do zdrowia przestaje mieć znaczenie. Liczy się tylko walka i nadzieja. Czasem nadchodzi jednak moment, kiedy medycyna wyczerpuje wszystkie sposoby na wyleczenie bliskiego.

źródło: e-civitas.pl

22.11.2022, e-civitas.pl

Kampania "Zanim Ciebie Zabraknie"

Co zrobić, gdy żyjemy ze świadomością, że już nigdy nie spotkamy się z ukochaną osobą? Jak spędzić ostatnie chwile życia, jak się pożegnać, jak rozmawiać o tym co nieuniknione? Czy są miejsca w Polsce, w których z godnością możemy pożegnać się z bliskimi? Kampania Zanim Ciebie Zabraknie jest odpowiedzią na te trudne pytania. 

źródło: niedziela.pl

22.11.2022, niedziela.pl

Zanim Ciebie zabraknie

Oswajanie ze śmiercią jest procesem, w którym uczestniczy lub będzie uczestniczyć każdy. Karuzela stanów emocjonalnych, lęk o przyszłość, poczucie bezsilności to zestaw doświadczeń, jakie towarzyszą bliskim umierającego. Jednocześnie poziom świadomości społeczeństwa w tych kwestiach wciąż wzbudza troskę i potrzebę działania.

źródło: dziennikbaltycki.pl

18.11.2022, dziennikbaltycki.pl

W hospicjum stacjonarnym w Pogorzelicach dyskutowano o problemie śmierci

Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne włączyła się w organizację kampanii „Zanim Ciebie zabraknie”. Ma ona na celu pomóc w oswojeniu zjawiska śmierci.
W murach budowanego w Pogorzelicach hospicjum stacjonarnego, w ramach kampanii „Zanim Ciebie zabraknie” uczestnicy spotkania szukali odpowiedzi na pytania jak zmierzyć się z tym co nieuniknione- ze śmiercią.

źródło: www.gov.pl

23.07.2022, www.gov.pl

Premier RP z wizytą na budowie hospicjum w Pogorzelicach

Premier Mateusz Morawiecki przebywał z wizytą na terenie budowy hospicjum św. Józefa w Pogorzelicach. Decyzją premiera inwestycja otrzymała w zeszłym roku dofinansowanie w wysokości ponad 800 tys. zł., co stanowi 28 proc. wartości projektu.

źródło: sheoawards.wprost.pl

21.06.2022, sheoawards.wprost.pl

Gala Sheo ShEO to uhonorowanie kobiecej siły. Statuetki dostały liderki w różnych dziedzinach.

We wtorkowy wieczór 21 czerwca „Wprost” po raz kolejny uhonorował kobiety, które w swojej dziedzinie są liderkami. Gala ShEO odbyła się w Renaissance Warsaw Airport Hotel, należącego do Polskiego Holdingu Hotelowego. Otrzymanie nagrody ShEO to podsumowanie osiągnięć naszych zwyciężczyń.

źródło: biznes.wprost.pl

29.05.2022, biznes.wprost.pl

Relacja z gali Orły Wprost województwa pomorskiego

Nagroda Orła Wprost w kategorii „Działalność charytatywna” trafiła do pani Agaty Kozyr, prezesa Fundacji Lęborskie Hospicjum Sanitarne.

źródło: facebook.com/piotr.muller

27.11.2021, prk24.pl

1,8 mln zł rządowego wsparcia na budowę dwóch hospicjów w woj. pomorskim

Na przełomie 2022 i 2023 r. planowane jest otwarcie hospicjum w Kartuzach. Z rezerwy ogólnej premiera miejscowy Caritas otrzymał milion złotych na dokończenie budowy placówki. Na budowę hospicjum w Pogorzelicach ponad 807 tys. zł dostało też Lęborskie Hospicjum Stacjonarne.

źródło: lebork.naszemiasto.pl, Marcin Kapela

19.03.2021, lebork.naszemiasto.pl

Uroczyste rozpoczęcie budowy pierwszego w naszym powiecie hospicjum stacjonarnego

19 marca 2021 r., uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, przejdzie do historii jako dzień, w którym rozpoczęto budowę pierwszego w powiecie lęborskim stacjonarnego hospicjum imienia tego świętego. Najpierw na Mszy św. w Sanktuarium św. Jakuba Ap., a potem na podarowanej działce spotkali się wszyscy ci, którzy dołożyli swoją cegiełkę w tym szczytnym celu.

źródło: lebork.naszemiasto.pl, Marcin Kapela

17.02.2021, lebork.naszemiasto.pl

Jest zgoda na budowę hospicjum. Wzruszona Agata Kozyr dziękuje wszystkim, którzy mają udział

W środę, 17 lutego, na miesiąc przed planowanym startem Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne odebrała od starosty pozwolenie na budowę hospicjum stacjonarnego w Pogorzelicach. Prezes fundacji Agata Kozyr mówi, jak bardzo czekali na ten moment i dziękuję architektom na czele z Maciejem Szpilewiczem, którzy pracowali nieodpłatnie. 

źródło: lebork.naszemiasto.pl, Marcin Kapela

03.02.2021, lebork.naszemiasto.pl

Już wiadomo, kto będzie budować w stanie surowym pierwsze hospicjum w powiecie.

W środę, 3 lutego prezes Zarządu Agata Kozyr i wiceprezes Zarządu Joanna Raczyńska z Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne podpisały z Janem Kreftą, reprezentującym Zakład Usług Budowlanych Jan Krefta, umowę na generalne wykonawstwo budowy stanu surowego otwartego hospicjum w Pogorzelicach. Budowa miałaby ruszyć już w marcu. Szacowany koszt stanu surowego to ok. 3 mln zł.

źródło: dziennikbaltycki.pl, Marcin Kapela

29.12.2020, dziennikbaltycki.pl

Budowa hospicjum w Pogorzelicach. Zebrano pierwszy milion na budowę fundamentów i ścian.

Tuż przed północą 22 grudnia Agata Kozyr, prezes Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne, ogłosiła, że na koncie fundacji został przekroczony pierwszy milion zł. Za tę kwotę będzie możliwe wykonanie fundamentów czy postawienie ścian. Potrzeba jeszcze dwóch milionów zł na zakończenie pierwszego etapu. Łączny koszt budowy hospicjum w Pogorzelicach szacowany jest na ok. 6 mln zł.

źródło: lebork.naszemiasto.pl, Marcin Kapela

05.10.2020, lebork.naszemiasto.pl

Setki osób odpisały 1 procent na budowę hospicjum i kwota znacząco większa.

Aż 2600 podatników zdecydowało się odpisać 1 procent za 2019 na Fundację Lęborskie Hospicjum Stacjonarne, które zbiera środki na budowę placówki w Pogorzelicach. To daje kwotę 162 372,9 zł, która jest znacząco wyższa niż za pierwszym razem (93 992,30 zł).

źródło: gdansk.tvp.pl

14.10.2019, gdansk.tvp.pl

Niezwykły koncert dała w podlęborskich Mostach Polska Orkiestra Lekarzy.

Cały dochód w koncertu w Mostach przeznaczony został na budowę pierwszego w powiecie lęborskim stacjonarnego hospicjum. Pomysł charytatywnych koncertów nasi lekarze zaczerpnęli z zagranicy.

źródło: gazetalekarska.pl

02.10.2019, gazetalekarska.pl

Polska Orkiestra Lekarzy zagrała na rzecz hospicjum

Beneficjentem, a także współorganizatorem koncertu była Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne, której celem strategicznym jest budowa hospicjum stacjonarnego w powiecie lęborskim i która od trzech lat intensywnie pozyskuje środki na realizację tego przedsięwzięcia.

źródło: info.kanal6.pl

14.01.2019, info.kanal6.pl

Klasyczni charytatywnie

Niecodziennego przedsięwzięcia podjęła się grupa miłośników motoryzacji „Klasyczni Lębork”. Postanowili oni przeprowadzić renowację tavrii w szczytnym celu. W minioną sobotę, 12 stycznia, samochód przekazano Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne.

żródło: info.kanal6.pl

07.10.2017, info.kanal6.pl

Koncert dla hospicjum

Wkrótce przeprowadzona zostanie kolejna akcja przybliżająca fundację do rozpoczęcia budowy hospicjum stacjonarnego w Lęborku. Już 3 listopada w lęborskim kinie Fregata odbędzie się koncert Maleo Reggae Rockers i 2Tm2,3. Środki finansowe uzyskane z biletów – cegiełek zostaną przeznaczone właśnie na ten cel.

źródło: info.kanal6.pl

28.08.2017, info.kanal6.pl

Pożegnanie pod batutą

Lęborczanie żegnali wakacje z orkiestrami dętymi, które wzięły udział w ogólnopolskim przeglądzie tych form muzykowania. Barwny korowód zespołów pod batutą Wiesławy Wojciechowicz przemaszerował główną ulicą miasta. Szczególnym akcentem był udział Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego, które obchodzi pierwszą rocznicę swojego funkcjonowania.

źródło: info.kanal6.pl

06.06.2017, info.kanal6.pl

Zbiórka na budowę hospicjum

Prowadzona jest zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum stacjonarnego w Lęborku. Dzisiaj, przy okazji akcji poboru krwi na lęborskim palcu Pokoju, przeprowadzono jednocześnie kampanie promującą planowane przez fundacje przedsięwzięcie.

Posłuchaj

13.03.2023  Radio Gdańsk

Budowa Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego w Pogorzelicach na półmetku. Czas na prezentację.

15.11.2022  Radio Gdańsk

„Razem Łatwiej”: Kampania „Zanim Ciebie zabraknie” oswaja ze śmiercią i odczarowuje hospicja.

08.11.2022  Dziennik Gazeta Prawna

Gościem Szymona Glonka w podcaście „DGPtalk: Z pierwszej strony” jest Agata Kozyr, założycielka i prezes Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne.

28.07.2022  Radio Gdańsk

Gość Studia Słupsk: Agata Kozyr, prezes Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne.04.04.2022  Radio Gdańsk

W audycji „Razem Łatwiej” Agata Kozyr i Marzena Krupa-Pobłocka opowiedziały o determinacji, spełnianiu marzeń i sile niejednego człowieka.