Wielka Kwesta Listopadowa 2023 dla budowy hospicjum w Pogorzelicach

Już po raz szósty w naszym powiecie i miejscowościach sąsiadujących odbyła się Wielka Kwesta Listopadowa, podczas której mnóstwo wolontariuszy kwestowało przy wielu kościołach i cmentarzach na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pogorzelicach.

W tym roku kwesta została przeprowadzona w dniach: 29 października, 1 listopada, 5 listopada. Łącznie blisko 250 wolontariuszy kwestowało w takich miejscowościach jak:

• 29 października i 1 listopada: Czarna Dąbrówka, Karwno, Nożyno, Linia, Niepoczołowice, Bukowina, Łebień, Brzeżno Lęborskie, Łęczyce, Wysokie, Świetlino, Gostkowo, Leśnice, Pogorzelice, Garczegorze, Janowice, Cewice, Krępkowice, Maszewo Lęborskie, Lębork
  • 5 listopada: Łebieniec, Roszczyce, Sarbsk.

Jesteśmy niezwykle wzruszeni zaangażowaniem wszystkich osób. Dziękujemy za ogrom pracy poświęconej w przygotowanie całości. Ta kwesta pokazała nam, jak bardzo powstające hospicjum w Pogorzelicach zakotwiczyło się w świadomości naszej społeczności. Tym ogromnym zaangażowaniem dołączyliśmy do innych, którzy w tych dniach kwestowali w wielu miejscach w Polsce na rzecz hospicjów.

Efekt wspólnego wysiłku jest przepiękny. Dzięki ogromnej hojności Darczyńców udało się zebrać kwotę: 59 206,02 PLN.

Kochani, nie sposób wymienić każdą osobę z imienia i nazwiska, bowiem obawiamy się, że kogoś możemy pominąć, a na listy potwierdzające faktyczną obecność danych osób w regionie wciąż czekamy. Postaramy się jednak nie pominąć nikogo. Dziękujemy, zatem, za ogrom włożonej pracy i bardzo gorące serca:

• Wolontariuszom i ich rodzicom – uczniom następujących szkół i organizacji…
  • Dyrektorom i nauczycielom szkół i przedszkoli, którzy byli z nami tego dnia i kwestowali przy bramach cmentarza.
  • Dorosłym wolontariuszom, którzy zgłosili się do akcji.
  • Wszystkim koordynatorom powiatowym.
  • Proboszczom wszystkich parafii, przy których mogliśmy kwestować.
  • Wszystkim kwiaciarniom, Kołom Gospodyń Wiejskich i świetlicom, które wsparły nas ikebanami.
  • Wszystkim osobom i instytucjom, które zadbały o posiłek dla naszych wolontariuszy.
  • Wszystkim osobom, które wspomogły nas w transporcie i pakowaniu.
  • Całemu zespołowi fundacji za wytężoną wielodniową pracę.

Nade wszystko pragniemy podziękować wszystkim Darczyńcom, którzy tego dnia nie przeszli obojętnie obok nas. Dziękujemy za tę wielką świadomość, którą już Państwo macie. Za wielki uśmiech od Państwa za każdym razem, gdy się spotykamy. Dziękujemy za słowa ogromnego wsparcia, które do nas popłynęły. Dziękujemy za słowa podziękowania, które popłynęły do nas od Państwa. Dziękujemy za ten ogromny dowód uznania od Państwa.