Moc Kobiet – II edycja – spotkaliśmy się w Lęborku

Moc Kobiet – przepiękne i ważne wydarzenie o wymiarze edukacyjno-społecznym – już za nami. Druga edycja tego autorskiego wydarzenia trzech lęborskich firm: Farm Frites Poland ZWAE Lębork Profarm odbyła się 4 października i była poświęcona tematowi raka piersi.

O swojej chorobie nowotworowej, wyzdrowieniu i profilaktyce opowiadała Joanna Górska – gość specjalny. Pani Joanna wraz z narzeczonym Robertem wydali dwie książki: „Dziad. On silny, my silniejsi” oraz „Przeżyć raka i co dalej?”, które można było nabyć po wydarzeniu.

Następnie odbył się panel dyskusyjny, w którym udział wzięli:

  • dr n. med. Iwona Danielewicz – ordynator Onkologii Klinicznej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni,
  • dr Sebastian Zdończyk – psychoonkolog, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego
  • Pani Barbara Stachowska, prezeska Stowarzyszenie Amazonka Lębork
  • Agata Kozyr, prezeska Fundacja Leborskie Hospicjum Stacjonarne

O profesjonalizm w prowadzeniu wydarzenia zadbał Robert Silski, który zadbał o ciepły klimat wydarzenia.

Ważnym elementem wieczoru było również wręczenie przez organizatorów statuetek dla wspaniałych kobiet z Lęborka, które wspierają inne kobiety w budowaniu ich siły i mocy w walce z chorobą nowotworową.

Wieczór zakończył koncert „Piaf po polsku” w wykonaniu Doroty Lulka aktorki, której głos i interpretacje piosenek Edith Piaf były na prawdziwie mistrzowskim poziomie.

Partnerami wydarzenia byli: Radio Gdańsk S.A. Szpitale Pomorskie Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” tomice.LIVE.

Bardzo serdecznie dziękujemy Mentorom Budowy Hospicjum za to wydarzenie. Szczególne ukłony ślemy do Pań: Agnieszka Klawczyńska, Katarzyna Majchrzak, Barbara Małszycka, Małgorzata Wolska za organizację wydarzenia od początku do końca.

Dziękujemy wszystkim osobom, które były z nami w tym dniu i wsparły budowę hospicjum stacjonarnego w Pogorzelicach. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia: tomice.LIVE