Podpisanie umowy wsparcia budowy hospicjum z Gminą Potęgowo

25 września Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin, oraz Zastępca Wójta Anna Boniecka, poświęcili ponad dwie godziny na dokładne zapoznanie się z postępami prac na budowie hospicjum w Pogorzelicach. Spotkanie było także okazją do podpisania umowy dotyczącej finansowego wsparcia naszego dzieła ze strony Gminy Potęgowo.

Warto podkreślić, że już w połowie maja Gmina Potęgowo, jako pierwsza spoza powiatu lęborskiego, dostrzegła znaczenie wsparcia tego przedsięwzięcia dla całej społeczności regionu. Jednomyślnie wszyscy radni podjęli uchwałę o wsparciu budowy kwotą 100 tysięcy złotych w bieżącym roku. Podczas spotkania 25 września Wójt podpisał umowę, wypełniając tym samym zapisy podjętej uchwały.

Hospicjum stacjonarne, które obecnie powstaje, będzie rocznie pomagać co najmniej 250 osobom w terminalnym stanie choroby nowotworowej. Zgodnie z ideą ruchu hospicyjnego, pobyt w hospicjum będzie bezpłatny, a wsparcie zostanie udzielone także rodzinom chorych.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim mieszkańcom Gminy i Radnym za ich wsparcie, oraz cieszymy się, że dołączyliście do naszej inicjatywy w dziedzinie hospicjum.