Prywatni Darczyńcy z Gdyni przekazują działkę pod budowę hospicjum

30 stycznia 2020r. w Gdyni odbyło się podpisanie aktu notarialnego, na mocy którego małżeństwo z Gdyni – Państwo Stefania i Janusz Bartkowscy – przekazali Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne teren pod budowę pierwszego w powiecie lęborskim hospicjum stacjonarnego.

Na mocy aktu notarialnego – umowa darowizny – Darczyńcy przekazali działki o numerach 167/25, 167/26, 167/27, 167/28 i 167/29 o łącznej powierzchni 0,8996ha – Nr Księgi Wieczystej KW S1L1/00050326/9.

W podpisaniu aktu notarialnego udział wzięły: Agata Kozyr – Prezes Zarządu, Joanna Raczyńska – Wiceprezes Zarządu oraz Katarzyna Szwiec – Pełnomocnik Rady Fundacji do składania oświadczeń woli. Nasi Dobrodzieje przez dwa lata dokonywali na własny koszt wszelkich czynności związanych z podziałem terenu na mniejsze działki tak, aby móc przekazać wydzielony teren na hospicjum.
Jesteśmy niesamowicie wdzięczni naszym wspaniałym Dobrodziejom, bo to dzięki Nim w powiecie lęborskim tworzy się historia. Budujemy pierwsze hospicjum stacjonarne!

W imieniu całej naszej społeczności, wszystkich darczyńców, wolontariuszy i członków zespołu kierujemy wyrazy wielkiego podziękowania za ten niezwykle szlachetny gest.

Po podpisaniu aktu notarialnego nasi Dobrodzieje zostali zaproszeni na uroczystą kolację, podczas której po raz pierwszy została zaprezentowana wizualizacja domu hospicyjnego, przygotowana przez Dawida Stepanika z zespołu Szpilewicz Architekci.
Pragniemy również serdecznie podziękować artyście Panu Adamowi Wnukowi-Lipińskiemu za przepiękną rzeźbę anioła, która w geście podziękowania została wręczona naszym Darczyńcom.