Lęborskie Pola Nadziei 2018 - podsumowanie

Utworzono: 29-04-2018

30.040,33 PLN - to efekt zaangażowania wielu wspaniałych ludzi w Lęborskie Pola Nadziei, które odbyły się w dniach 21-22 kwietnia.

Przepiękny czas poświęcony pamięci ludziom chorym, cierpiącym i potrzebującym szczególnej opieki u kresu swego życia. Przepełniony wzruszeniem, serdecznością i miłością do drugiego człowieka.

Kochani DARCZYŃCY dziękujemy za te wspaniałe dwa dni!

W szczególności OGROMNE podziękowania należą się grupie CUDOWNYCH WOLONTARIUSZY, bo bez ich wsparcia i zaangażowania nie zdołalibyśmy podzielić się:

11.000 żywych żonkili
   3.000 żółtych kwiatków wykonanych własnoręcznie przez dzieci.

Nasze słowa wdzięczności kierujemy do proboszcza Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - ks. Henryka Krenczkowskiego, z pomocą którego została zorganizowana zbiórka na terenie lęborskich i okolicznych parafii. W tym roku Parafia Korony patronowała całej akcji, a sama Fundacja oprócz przeprowadzenia kwesty na terenie paarafii, miała możliwość skierowania paru słów do mieszkańców na każdej Mszy świętej.
Ogromne BÓG ZAPŁAĆ za gościnność i wsparcie.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Witoldowi Namyślakowi za patronat nad akcją i wsparcie ze strony Miasta w postaci KINA DLA HOSPICJUM, a Panu Pawłowi Piwce za organizację całości. W akcji kina został wyemitowany zwycięski filmik uczniów ZSMI z Lęborka o tematyce hospicyjnej.

Dziękujemy Proboszczom poszczególnych parafii za przychylność i umożliwienie przeprowadzenia zbiórki:

• o. gwardianowi Romanowi Zioła z Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku
  • ks. proboszczowi Rafałowi Cieszyńskiemu z Parafii Miłosierdzia Bożego w Lęborku
  • ks. proboszczowi Sławomirowi Prabuckiemu z Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Lęborku
  • ks. proboszczowi Henrykowi Krefcie z Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Lęborku
  • ks. proboszczowi Hubertowi Andrzejewskiemu z Parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Lęborku
  • ks. proboszczowi Jackowi Giełdonowi z Parafii św. Alberta w Mostach
  • ks. proboszczowi Robertowi Mikulskiemu z Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Leśnicach
  • ks. proboszczowi Andrzejowi Diedrichowi z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Nowej Wsi Lęborskiej.

Nie zdołalibyśmy zakupić tylu żonkili, gdyby nie ofiarność i podarowanie ich nam przez:

• Państwo Katarzynę i Łukasza Gniedziejko z dziećmi - 5.000 sztuk
  • kwiaciarnię Orchidea przy ul. Staromiejskiej - 428 sztuk
  • kwiaciarnię Storczyk z ul. Młynarskiej - 570 sztuk
  • kwiaciarnię Angielska Róża z ul. Gdańskiej - 480 sztuk
  • kwiaciarnię Agnes z ul. Zwycięstwa - 200 sztuk
  • kwiaciarnię Dekorjus z ul. A. Krajowej - 100 sztuk.

Sami nie wykonalibyśmy tych przepięknych kwiatów, gdyby nie:

• dzieci ze wszystkich 9 grup z Przedszkola nr 2 w Lęborku
  • dzieci ze Społecznej Językowej Szkoły Podstawowej w Lęborku
  • dzieci ze szkoły w Szczypkowicach
  • nasi kochani wolontariusze.

Ogromne ukłony kierujemy do Rodziców i wszystkich Pań Wychowawczyń za zaangażowanie się w akcję i wsparcie maluchów.

Ponadto, z całego naszego serca DZIĘKUJEMY:

• Pani Eli Wenta i Cukierni -Piekarni B&M Wenta za 100 bułek drożdżowych dla naszych wolontariuszy
  • właścicielom Cukierni "Iwonka" za 50 bułek drożdżowych dla naszych wolontariuszy
  • właścicielom Cukierni "K. Wenta" z Bożegopola za 50 słodkich gniazdek dla naszych wolontariuszy
  • Pani Grażynce Buczek z Gdyni wraz z mamą za przepysznych 100 rogalików dla naszych wolontariuszy
  • Panu Adamowi Wiśniewskiemu za wydrukowanie 5.000 ulotek dedykowanych całej akcji
  • Panu Andrzejowi Seweryńskiemu za wypożyczenie namiotu i stołów
  • właścicielowi firmy Bulinex za ofiarowanie nam wiklinowych koszyków
  • Stowarzyszeniu Niebieski Skarb, Caritas, parafii NMP Królowej Polski i  Sanktuarium św. Jakuba Apostoła za wypożyczenie dodatkowych puszek
  • Pani Agnieszce Pujszy-Pomorskiej i ZKM w Lęborku za promocję akcji i dodatkowe umieszczenie plakatów we wszystkich autobusach.

Wielką pracę wykonała nasza OLA - koordynatorka wolontariatu i całego zespołu - ogromnie Jej dziękujemy!!!!

Nasze wyrazy wdzięczności kierujemy również do naszych Rodzin, bo bez ich wsparcia i zaangażowania w tle nie zdołalibyśmy pogodzić pracy, obowiązków rodzinnych i dwudniowego maratonu.

KOCHANI tak jak dziękowaliśmy w niedzielę, tak i teraz jeszcze raz - OGROMNE BÓG ZAPŁAĆ.

Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację z wydarzenia

Lęborskie Pola Nadziei 2018 - podsumowanie