Budujemy hospicjum

Nazwa "hospicjum" pochodzi od łacińskiego słowa "hospes" i oznacza gościa. Wszyscy jesteśmy gośćmi, przechodniami na tym świecie. Ale są szczególni "goście", którzy potrzebują specjalnego wsparcia. To ludzie terminalnie chorzy, samotni, umierający, ale do końca chcący być traktowani jak ludzie...Ideą, która towarzyszyła założycielce pierwszego hospicjum, Cicely Saunders, było stworzenie "miejsca, w którym ludzie będą mogli, otoczeni opieką, wolni od bólu, uporządkować swoje sprawy  oraz przygotować się do odejścia."

Tak się stało, że w ostatnim czasie kilka osób z naszego najbliższego otoczenia zachorowało na nowotwór. Ostatnie ich chwile zamiast spędzać z nimi, spędzaliśmy w podróży do Słupska, Pucka, Trójmiasta. Wtedy zrodził się pomysł na stworzenie takiego miejsca u nas, w Lęborku lub najbliższych okolicach.  Jesteśmy przekonani, skąd przyszedł ten pomysł i Kto go zainicjował. Duch wieje gdzie chce, akurat wtedy przelatywał przez nasze głowy i dotarł do serca. Dlatego wierzymy, że to nie nasze dzieło, ale będzie zbudowane naszymi rękami. Jesteśmy tylko narzędziami w rękach Boga. Wszystko czyni On sam. Potrzebuje tylko naszego "tak". Naszego i nie tylko...W zespole jest miejsce dla każdego, bo w każdym jest potencjał do działania, który dla takiej inicjatywy jest niezbędny. Każdy z nas jest pełen mocy i talentów…czas abyś wykorzystał je właśnie teraz…razem z nami…BO RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO!

Aktualnie trwają rozmowy z władzami miasta dotyczące lokalizacji i pozyskania odpowiedniego gruntu pod budowę.

Wraz z fundacją LHS zachęcamy do włączenia się do budowy domu hospicyjnego.

Wsparcie można przekazać na konto:

BANK PEKAO S.A.

Tytułem: Darowizna dla Fundacji LHS – budowa hospicjum

udzielić wsparcia poprzez stronę:

fundacja-lhs.org/jak-pomoc/

Budujemy hospicjum